Úvod Opravy

Opravy


Díky dlouholetým zkušenostem nabízíme kromě prodeje modelů, příslušenství a poradenství i následující služby:

1. Běžná provozní údržba modelů
Tak jako každý stroj, i mašinka se v provozu opotřebovává. Aby se opotřebovávala co nejméně a prodloužila  se její životnost, je nutné provádět pravidelný servis. Většina výrobců ho doporučuje provádět po 50 hodinách provozu. Údržbu - zejména promazání – je třeba provádět i po delším provozním odstavení.

2. Opravy železničních modelů
I když určitě zacházíte se svými modely šetrně, může dojít k násilnému poškození pádem, nehodou nebo z jiných důvodů. Také se stává, že zákazník zkusí model rozebrat, což se daří poměrně snadno, ale sestavení je již nad jeho síly. V takových případech nabízíme opravu, výměnu poškozených částí, sestavení modelu a vyzkoušení tak, že bude opět jako nový.

3. Digitalizace vozidel
  • Provádíme vestavby dekodérů do lokomotiv i vagónků všech velikostí. Digitalizujeme i lokomotivy, které nemají digitální rozhraní!
  • Provádíme seřízení dekodérů všech značek. Seřízení zahrnuje nastavení světel, rychlosti, případně dalších funkcí.c.
  • Pokud to rozměry modelu umožní, do modelu vestavíme i zvukový dekodér. Zajistíme nahrání příslušného zvuku do dekodéru. Standardně používáme dekodéry firem ESU, Lenz, Uhlenbrock, Zimo.
4. Vnitřní osvětlení vagónů 
Do osobních vagónů vám vestavíme vnitřní, případně i koncové osvětlení. Realizujeme osvětlení vozů jak pro analogový, tak i pro digitální provoz. 
"Vnitřnosti" osvětleného rychlíkového vozu Osvětlené interiéry vozu5Kouřové efekty
Do parních lokomotiv, ale i dalších vozidel a budov vám vestavíme kouřový generátor. Dodáme vám parní destilát. Používáme kvalitní materiál firmy Seuthe.

6. Projekční a realizační činnosti při stavbě kolejišť a diorámat
Víme, že stavba kolejiště či diorámatu vyžaduje celou řadu dovedností z různých oborů. Pro ty z vás, kteří si na některou z nich netroufají, nabízíme radu či přímou realizaci při:
  • Projektování kolejí: Podle požadavků na prostor, modelové měřítko a situaci kolejiště vytvoříme jeho návrh. Od nás dostanete přehledné kolejové schéma se seznamem kolejí potřebných pro stavbu.
  • Projektování a provádění elektrického zapojení: pracujeme s analogovým i digitálním zapojením.
  • Položení kolejiva a jeho zaštěrkování: Organizujeme i školení týkající se této problematiky.
  • Tvorbě modelové krajiny: Organizujeme i školení týkající se této problematik
7. Realizace kompletních kolejišť
Na základě požadavků zákazníka provedeme kompletní realizaci kolejiště.

8. Sestavení jakéhokoliv modelu z naší nabídky
Mnoho pěkných modelů v našem obchodě nabízíme ve formě stavebnice. Pokud se stavbou modelu nechcete z jakéhokoliv důvodu zabývat, je tento bod určen právě pro vás! U nás zakoupenou stavebnici vám postavíme. Cena za postavení je závislá na složitosti modelu a vašem požadavku na povrchovou úpravu či vylepšení o další doplňky. Cena je vždy dohodnuta předem.

9. Nabízíme prodej náhradních dílů od všech našich dodavatelů
Vzhledem k množství dostupných náhradních dílů musíte většinu náhradních dílů předem objednat.


 

Nejčastější dotazy

Jak předám model do servisu?
Model(-y) lze předat do servisu následujícími způsoby:
⇒ Osobně na jakékoliv naší pobočce – nejsou účtovány žádné poplatky za zaslání mezi pobočkami.
⇒ Zasláním přímo do servisu na adresu: Happy Model, Nade Mží 2, 31800 PLZEŇ. Poplatek za zaslání jde k tíži  odesílatele.
⇒ Osobním předáním na jakémkoliv předem dohodnutém místě.


Jak model dostanu zpět?
Model(-y) lze vyzvednout ze servisu následujícími způsoby:

⇒ Osobně na jakékoliv naší pobočce. Model(-y) můžete vyzvednout i na jiné pobočce, než na jaké byl(-y) do servisu předán(-y). Nejsou účtovány žádné poplatky za zaslání mezi pobočkami.
⇒ Opravený(-é) model(-y) zašleme na dobírku za cenu opravy a nákladů na zaslání. Zásilku pojistíme na plnou hodnotu obsahu.
⇒ Osobním předáním na jakémkoliv předem dohodnutém místě.


Kde sídlí servis?
Náš servis sídlí v hlavní provozovně v Plzni.


Jaká je cena opravy?
Za jednu hodinu servisních činností účtujeme 600,-Kč včetně DPH. Servisní činnosti ale opravdu umíme a máme v nich dlouholetou praxi, takže vyčištění a promazání lokomotivy H0/TT/N nestojí v naprosté většině případů více, než 250,-Kč. Předběžnou cenu stanovíme po zhlédnutí opravovaného modelu, případně po dohodě rozsahu prováděných prací. Konečná cena nikdy nepřekročí o 10 % dohodnutou cenu. Pro práce většího rozsahu, jako je například stavba kolejiště, poskytujeme množstevní slevu na vykonanou práci a cena je stanovena individuálně.

 

Jaké modely neopravujeme?
Do opravy nepřijímáme amatérsky vyráběné modely. Po provedení opravy totiž neseme záruku za to, že model je v pořádku a že bude dobře jezdit. Za vozidla tohoto původu se již nemůžeme zaručit. Navíc na amatérské modely buď vůbec nelze, nebo lze jen obtížně, sehnat náhradní díly.
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací